Výrobky a krása

 

Ako si mám správne vybrať krycí krém na moju pleť?

Krycí krém si vyberajte zásadne pri dennom svetle. Aplikujte malé množstvo na oblasť sánky. Keď krycí krém roztriete, nemal by byť viditeľný, mal by splynúť s farbou vašej pleti. Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma odtieňmi, vyberte si svetlejší. Najvhodnejšie by bolo kúpiť si oba a zmiešať si ich pred aplikáciou na vhodný odtieň na chrbte ruky. Krycí krém nesmie byť nápadný. Má zjednotiť farbu vašej pokožky a zakryť jej nedostatky. Je základom dokonalého líčenia, hydratuje, vyživuje pleť a zároveň ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi prostredia.

Chcela by som sa spýtať, či každodenné, síce šetrné odličovanie nenarúša pleť očných partií. Je lepšie aspoň cez víkend líčenie očí vynechať?

Očné partie patria medzi najcitlivejšie miesta na tele, pretože neobsahujú mazové žľazy. Sú menej pružné a veľmi náchylné na všetky vonkajšie i vnútorné stresové faktory. Prvé známky starnutia sa väčšinou objavujú práve v týchto partiách, preto je potrebné venovať im zvýšenú starostlivosť zo zameraním na prevenciu vzniku a zjemňovanie vrások. Na odličovanie odporúčam používať špeciálne odličovače určené na oči. Odličovanie musí byť šetrné a jemné. Ak nie je pre vás nevyhnutné oči si líčiť cez víkend, radšej si ich nelíčte. Je vhodné naniesť si v hrubšej vrstve očný krém alebo očnú masku a dopriať týmto častiam tváre regeneráciu a relax.

Prečo by sa nemala tvár umývať mydlom?

Obyčajné mydlo má inú hodnotu pH ako Vaša pokožka. Ľudská pokožka má hodnotu pH približne 4,5 – 5,0. Mydlo približne 10, preto Vašu pleť vysušuje a narúša jej normálnu rovnováhu kyslosti. Oriflame odporúča používať vhodné čistiace mlieko prispôsobené potrebám Vášho typu pleti. Mydlo používajte na ruky, pretože je určené hlavne na odstraňovanie špiny, mastnoty, a baktérií.

Ako často by sa mal používať píling na tvár?

Pílingový krém sa používa na hĺbkové čistenie, efektívne odstraňuje odumreté pleťové bunky, podporuje obnovu pleti a vďaka nemu vyzerá pleť čisto a sviežo. Píling by sa mal používať striedmo, asi raz týždenne zvyčajne stačí, ale závisí to aj od typu pleti. Po použití pílingu je vhodné aplikovať pleťovú masku, pretože pleť je vďaka nemu schopná lepšie vstrebávať.

Mala by som používať špeciálny produkt na oči?

Pleť okolo očí je tenká, a preto je dôležité používať na túto oblasť očný krém. Očné krémy sú špeciálne vyvinuté, aby zvlhčovali a chránili citlivé okolie očí. Naneste malé množstvo krému okolo očí, ale nie príliš blízko oka, pretože krém môže podráždiť očné membrány.

Prečo sa mi na pokožke objavujú tmavé škvrny?

Pigmenty v pokožke produkujú melanín, ktorý reguluje farbu našej pleti a vlasov. Viac melanínu znamená tmavšiu pleť alebo vlasy. Množstvo melanínu závisí od genetických dispozícií a intenzity vystavovania sa slnečnému žiareniu. Vznik tmavých škvŕn v normálnej pigmentácii pokožky závisí od dedičných predpokladov, veku, hormónov, zdravotného stavu a predovšetkým od ultrafialových lúčov. Slnku sú najčastejšie vystavované tvár a ruky, a preto sú najnáchylnejšie na vznik tmavých škvŕn. Ak chcete, aby Vaše tmavé škvrny vybledli, vyberte si Oriflame Even Out Dark Spot Fading Cream.

Mám meniť prípravky na tvár podľa ročného obdobia?

Potreby pleti sa neustále menia podľa veku a ročného obdobia. V jeseni prudko klesá teplota a takáto náhla zmena pleť vyčerpáva, preto je v jeseni a v zime dôležité dodať jej viac vlhkosti, a na jar a v lete používať ľahší krém. Oriflame odporúča Skin Structures Recontouring Serum, Royal Velvet Serum d’Orisomes alebo Emergency Face Lift. Všetky produkty dokážu poskytnúť pleti nadštandardnú starostlivosť.

Ako zabránim lesklému čelu?

Používajte produkty určené pre Váš typ pleti. Čelo, nos a brada sa nazývajú T-zóna a ak sa Vám často leskne práve táto oblasť, máte pravdepodobne zmiešanú pleť. Používaním vhodných čistiacich produktov a krémov, ktoré absorbujú mastnotu, môžete vyrovnať produkciu mazu v pokožke a zjednotiť ju.

Ako si vyberiem správny odtieň mejkapu?

Ak je mejkap príliš tmavý alebo bledý, môže vyzerať neprirodzene. Mejkap si môžete kúpiť vo forme tyčinky, púdru alebo v tekutej forme. Základné pravidlo znie vybrať si odtieň, ktorý sa najviac približuje prirodzenej farbe pleti. Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma odtieňmi, vždy zvoľte ten svetlejší. Keď skúšate nový odtieň, naneste malé množstvo na čistú tvár pozdĺž lícnej kosti alebo na vnútornú stranu zápästia. Nezabudnite dôkladne rozotrieť mejkap po celej tvári, krku a najlepšie aj na ušné lalôčiky. Prechod by mal byť pravidelný a jemný, aby nikto nezbadal, že máte mejkap – potom je výsledok dokonalý! Vždy doplňte Váš mejkap púdrom. Púder dotvára mejkap a udrží ho na mieste po celý deň.

Čo je to celulitída?

Celulitída sú malé hrudky na pokožke, ktoré pripomínajú pomarančovú šupku. Vyskytuje sa na nohách, sedacej časti, bruchu a ramenách a trpia ňou väčšinou ženy. Neexistuje žiadny vzťah medzi hmotnosťou a celulitídou – môže sa objaviť u štíhlych aj plnších. Celulitída môže byť dedičná. Celulitída vzniká, pretože ženská pokožka má malé jamky, kde sa ukladá tuk a voda, ktoré časom môžu spôsobiť zväčšenie ich objemu. Na povrchu sa prejavuje ako celulitída. Začnite včas používať prípravky proti celulitíde, ako napríklad Oriflame Shape-up Anti Cellulite Gel, účinný produkt, ktorý by mal byť aplikovaný denne. Ďalšími zbraňami sú masáž, cvičenie a veľa vody.

Je opaľovanie nebezpečné?

Áno, opaľovanie urýchľuje proces starnutia pleti. Pokožka sa môže na slnku aj viac vysušiť a stratiť jas, preto je dôležité požívať dobrý slnečný filter s vysokým ochranným faktorom (SPF). Na tvár odporúčam najmenej SPF 15, ktorý obsahuje napríklad rad Skin Structures. Noste oblečenie, ktoré Vás ochráni, klobúk so strieškou, a na poludnie, keď slnko dosahuje najväčšiu intenzitu, vyhľadávajte tieň.

Ako zistím, akú vôňu mám použiť?

Vône sú individuálnou záležitosťou. Niekedy Vám viac vyhovuje svieža, ľahká vôňa a inokedy, ako napríklad večer, chcete voňať viac korenisto. Vône sú prchavé, preto nevystavujte fľaštičky priamemu slnku alebo teplu! Skladujte ich v krabičke alebo v kozmetickej taške, nie v ľadničke, lebo sa môžu zničiť molekuly vône. Či je už vôňa stará, zistíte veľmi ľahko, pretože zvláštne vonia a má žltkastý nádych.

Často ma svrbí pokožka na hlave, prečo?

Vaša pokožka na hlave môže byť citlivá, Váš šampón príliš silný, alebo máte na pokožke malé poranenia. Používajte jemný šampón a neumývajte si vlasy príliš často. Každý druhý alebo tretí deň umožní pokožke na hlave „oddýchnuť“ si. Opatrne si vyberajte produkty na úpravu účesu!

Čo mám robiť, aby som nemala suché vlasy?

Je dôležité vybrať si správnu vlasovú kolekciu na suché vlasy. To znamená šampón, kondicionér a masku. Po každom umytí vlasov ich osušte uterákom a aplikujte masku na 5 - 10 minút. Nakoniec ju opláchnite vodou. Na suché vlasy je vhodný Horúci olej na suché vlasy s výťažkom z kokosu a ryžového mlieka. Tubičku zohrievajte v horúcej vode asi 1 minútu. Olej dôkladne vmasírujte do vlasov. Nechajte pôsobiť 5 minút, vlasy zmyte pod tečúcou vodou a prípadne umyte šampónom. Používajte po každom umytí alebo podľa potreby. Ak máte jednoduchý účes, odporúčam vlasy nesušiť aspoň nejaký čas fénom, ale nechať voľne uschnúť.

Sú výrobky Oriflame vhodné pre vegetariánov/vegánov?

Politkou Oriflame je nepoužívať žiadne zložky pochádzajúce z mŕtvych zvierat. Obmedzené množstvo zložiek - napríklad včelí vosk, lanolínové výťažky a mliečne výrobky - ktoré sú získavané zo živých zvierat bez ujmy na ich zdraví, sa môže nachádzať v niekoľkých kozmetických výrobkoch kvôli ich jedinečným vlastnostiam. Všetky Oriflame výrobky sú vhodné pre vegetariánov a väčšina aj pre vegánov.